A plébánián működő cserkészcsapat közel 200 gyermeknek, fiatalkorúnak nyújt hetente közösségi élményeket, aminek jellemzően a plébánia ad otthont. Főleg a plébániai közösség gyermekei csatlakoznak a közösségünkhöz, ezzel is erősítve az egyházközségi összetartozást. A csapat jelenleg 7 korosztályban 22 aktív őrssel büszkélkedik.
Minden pénteken 9:30 órától 11:30-ig várjuk a plébániára a babával, kisgyermekkel otthon lévő anyukákat. Lelki feltöltődés, beszélgetés, alkotás/kézműves, zenesimogató a kicsikkel.
Kéthetente jövünk össze imádkozni. A másfél órában van időnk arra, hogy kicsit a magunk helyzetét egymás elé hozzuk, aztán a következő vasárnap olvasmányai segítségével szemlélődő imával keressük a személyes kapcsolatot Jézussal.
Templomunkban sok éves hagyománya van a közös rózsafüzér-imádságnak, 2015-ben „hagyományos” rózsafüzér közösségünket Molnár Alajos atya egy újabb szintre emelve „élő” rózsafüzér-közösséggé szervezte Szent II. János Pál pápáról elnevezve.
Az Online imacsoport egy virtuális lelki közösség. Aki megadja e-mail címét, tagja lesz imacsoportunknak. A megadott e-mail címre minden nap érkezik egy imaszándék a csoport valamelyik tagjától és azért az imaszándékért imádkozunk az adott napon, amikor eszünkbe jut az imaszándék.
Az alkalom felépítését tekintve, rövid imádság után beszélgetünk az adott témáról. Az előadás során felmerülő, gyakran elgondolkodtató kérdésekre keressük a válaszokat, ill. ha adódik, akkor saját életünkből vett tapasztalatokat is érintünk, átbeszélgetünk.
Separated they live in Bookmarksgrove right at the coast of the Semantics, a large language ocean. A small river named Dudenmouth.
Szeretettel hívjuk és várjuk azokat, aki nyitottak arra, hogy közösen keressük, hogyan szólítanak meg minket, és mire indítanak bennünket az adott evangéliumi szakaszok.
A férfikör célja, hogy három hetente hétfőnként 21:00-tól a plébánián imában, Jézussal közösségben megosszuk egymással nehézségeinket, örömeinket és közösen feldolgozzunk férfiakat érintő kérdéseket, kihívásokat, közösen megéljük, mit jelent a XXI. században keresztény férfinak, férjnek, apának lenni.
2022-ben elkezdődött a plébánián kisközösségek szervezése. A komoly érdeklődésnek köszönhetően jelenleg hat csoportban, összesen 53-an tagjai ilyen kisközösségnek, ezek főleg házascsoportok, de alakult egy női csoport is. Cél, hogy ezek az 5-12 fős csoportok, kisközösségek havonta találkozzanak, hogy megosszák egymással hitéletüket, imaéletüket, hétköznapi gondjaikat és örömeiket.
A minden hónap harmadik péntekén 20:00 órai kezdettel szép / érdekes / elgondolkodtató / kedves filmeket fogunk együtt megnézni, majd utána egy kicsit beszélgetni róluk.
A 2017 őszén megalakult Teremtésvédelmi Kör alapvető célja, hogy az egyházközösséghez tartozó hívekben, kisebb közösségeinkben tudatosítsa teremtett világunk, tágabb és szűkebb értelemben vett környezetünk, életterünk értékeit, sebezhetőségét, és felhívja rá a figyelmet, hogy felelősséggel tartozunk a ránk bízottakért.
Idősek klubját tartunk minden hónap második szombatján délután 15:30-tól 17:45-ig a plébánián előadással, beszélgetéssel, teázással. Szeretettel várunk minden érdeklődőt!
A Barossi Olvasókör mindenki számára nyitott csoport kortól, nemtől függetlenül. Mindannyian nagyon szeretünk olvasni, rendszeresen térünk be könyvesboltba, szívesen megyünk könyvtárba.
Szeretettel hívunk és várunk minden kedves érdeklődőt kedd esténként, a plébánián 20.00-kor kezdődő átmozgató, erősítő tornánkra.
Hozzatok magatoknak matracot/laticelt/polifoamot, esetleg kulacsot, ha van otthon ilyened, akkor a fitneszszalagodat (gumiszalagodat) is! Pulcsi nem kell😉!
Minden apát és nagyfiát várjuk péntek esténként 17:00-tól 18:30-ig egy kis focira a verbiták focipályájára. Kérdés esetén írjatok vagy hívjatok bátran! Gyertek!
2019. december 30-án, Szent Család ünnepén megalakult a Baross Gábor-telepi Szent Család Gitáros Énekközösség az ezennel megszűnő, eddigi Jézus Szíve Gitáros Énekkar „jogutódja”-ként, korábbi szolgálatának, tevékenységének folytatására. Úgy érzem, az „énekközösség” elnevezés jobban kifejezi azt, amit az elmúlt évtizedek hagyományait követve megvalósítani szeretnénk: ha ketten-hárman összejövünk Jézus nevében, Neki szívünkből énekelni, Ő ott van közöttünk és mindenkit hív, bárki jöhet hozzá énekelni.
A kórus célja kettős, mint ahogy a templomi éneklés célja is kétféle: öröm és szolgálat. Olyan műveket éneklünk, ami örömet ad énekesnek és hallgatónak egyaránt, illetve ezekkel mindig a liturgián való elmélyülést, teljesebb részvételt igyekszünk szolgálni.